Ogłoszenia duszpasterskie 1 kwietnia 2024 r.

mar 25, 2024

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy

1. W Wielką Sobotę zespół charytatywny przygotował i wydał 140 paczek żywnościowych dla ubogich. Ofiarodawcom dziękujemy za dar serca.
  2. W I czwartek od godz. 17:00 Godzina święta SHNSPJ i Krwi Chrystusa.
  3. W I piątek spowiedź w godz. 6:30 – 8:00, 15:00 – 18:30 (przerwa 16:30 – 17:00). Dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków jest to spowiedź obowiązkowa.
  4. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W I sobotę Msza św. w intencji Róż różańcowych o godz. 7:00, a po niej nabożeństwo 5. Pierwszych sobót i zmianka różańcowa.
  6. Młodzież z kl. 8 spotyka się w sobotę na nabożeństwie czuwania o godz. 16:00, w dolnym kościele.
  7. Trwa zbiórka odzieży, tekstyliów i obuwia nadającego się do dalszego użytku, jako pomoc dla ratowania zdrowia Wiktorii. Rzeczy te należy spakować do dużych worków i zawiązać. W sobotę 6 kwietnia w godz. 12:00 – 15:00 odbędzie się ta zbiórka na parkingu parafialnym. Prosimy o pomoc w pakowaniu.
  8. Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego i dzień naszego parafialnego odpustu. Sumie odpustowej o godz. 11:00 przewodniczył będzie bp Damian Muskus. Zapraszamy panów do baldachimu, asysty do feretronów i chorągwi, panie ze świecami i w strojach regionalnych, służbę liturgiczną, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci, młodzież i dorosłych. Świętujmy razem!
  9. W niedzielę, w dniu odpustu, w cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich, zapraszamy o godz. 17:00 na Koncert Paschalny, w którym wystąpią: Maria Magdalena Kaczor – organy, Katarzyna Wiwer – sopran oraz zespół kameralny Gusto non Barbaro.
  10. Dziękujemy parafianom os. Na Wzgórzach z bl. 40 za troskę o świątynię w tym tygodniu. W Waszej intencji zostanie odprawiona Msza św. 3 kwietnia, a za Waszych zmarłych 10 kwietnia o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy parafian os. Na Wzgórzach bl. 41. Kościół sprzątamy we wtorek od godz. 18:30 i w sobotę przed odpustem o godz. 8:00.