Grupa Modlitwy św. o. Pio

Św. ojciec Pio uważał, że apostolat modlitwy jest najwyższym apostolatem, jaki można wypełniać w Kościele. Dlatego, gdy w 1942 r. Pius XII wezwał cały Kościół do ożywienia chrześcijaństwa poprzez modlitwę, zaczął tworzyć grupy modlitwy, które istnieją dziś w 34. krajach świata, skupiając blisko pół miliona osób.

Członkowie grup ufają sile wspólnej modlitwy oraz wierzą w to, że nie ma modlitw niewysłuchanych. Prowadzą też księgę łask otrzymanych za wstawiennictwem św. o. Pio.

Najstarsza Grupa Modlitwy o. Pio w Krakowie powstała w październiku 1983 r. przy klasztorze ojców kapucynów. W formacji kładzie akcent na umiłowanie modlitwy i działalność charytatywną wśród chorych i ubogich. W sierpniu 1990 roku grupa ta została przyjęta do Międzynarodowego Stowarzyszenia Grup Modlitwy w San Giovanni Rotondo.

Grupa Modlitwy św. o. Pio spotyka się na adoracji Najświętszego Sakramentu, Mszy św. oraz konferencjach.
Spotkania: w III piątek miesiąca, godz. 18:45 w dolnym kościele – (wejście od sióstr).

Opiekun: ks. Kazimierz Dąbrowski