Grupa Nadzieja

Duszpasterstwo osób opuszczonych przez współmałżonka, samotnych po rozwodzie lub w separacji „Nadzieja” powstało przy kościele pw. Świętego Krzyża w Krakowie w roku 2006, z inicjatywy ks. Jana Abrahamowicza.

Wtedy to zgłosiła się do niego kobieta, która z żalem wyznała, że „Kościół poświęca wiele uwagi osobom po rozwodzie, które weszły w ponowny związek, ale nie wspiera opuszczonych, samotnych małżonków, których sytuacja jest trudna”. Odpowiedzią na to wyzwanie stało się zawiązanie grupy, w której są kobiety i mężczyźni borykający się z problemami opuszczenia, samotności w wychowywaniu dzieci, niezrozumienia i odrzucenia.

Spotykamy się w II wtorek miesiąca, po Mszy św. o godz. 18:00, czyli o godz. 18:30 na plebanii. Podczas wspólnej modlitwy, rozmowy, czy prelekcji poszukujemy mocy dla trwania w wierności Bogu i małżeńskiej przysiędze. Szukamy też rozwiązań i rady dla naszych bieżących problemów, dzielimy się radościami i kłopotami, przez co stanowimy grupę wzajemnego wsparcia. Jeżeli przeżywasz trudności w swoim małżeństwie, jesteś sam po rozwodzie, przyjdź do nas. Wierzymy, że Pan Jezus i Tobie przyniesie wsparcie.
Opiekun: ks. Jan Abrahamowicz