Muzyczne Spotkania

„Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich”, to cykl koncertów powstały w 2006 roku, z inicjatywy pana Marka Walczaka, organisty naszej parafii.
Podstawowym celem powyższego cyklu jest promocja muzyki poważnej o inspiracji religijnej, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki organowej. Nie mniej jednak, do udziału w koncertach zapraszani są również inni instrumentaliści, a także wokaliści, zespoły kameralne, chóry i orkiestry.
Organizatorami koncertów są:
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta,
Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich,
Rada Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

Nadzwyczajny koncert
sobotę 17 września 2022 r. w naszym kościele odbył się nadzwyczajny koncert w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich. Tym razem była to projekcja filmu, arcydzieła światowej kinematografii, Carla Theodora Dreyera „Męczeństwo Joanny d’Arc” z 1928 roku.
Film pokazuje główną bohaterkę w ostatnich godzinach jej życia i skupia się przede wszystkim na relacji pomiędzy ofiarą a katem. Podczas tej prezentacji pragnęliśmy nawiązać do ówczesnej tradycji: film niemy otrzymał oprawę muzyczną, która była wykonywana na żywo. Wykonawcą był organista Karol Mossakowski, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli swojego pokolenia.

Koncert Jublileuszowy

W niedzielę 7 listopada 2021 r. odbył się w naszym kościele jubileuszowy koncert z cyklu: Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich pt. ”In Pacem” (W Pokoju).
Poprzez ten koncert wspomnieliśmy zmarłych parafian, dzięki których wysiłkom powstała nasza parafia i ten piękny kościół. Uczciliśmy również wszystkich, którzy oddali życie, aby Polska była wolna i niepodległa. W programie usłyszeliśmy: Mozarta, Vivaldiego, Elgara, Mendelssohna, Nowowiejskiego. Wykonawcami byli: Classic Ensemble Choir and Orchestra pod dyrekcją Tomasza Ślusarczyka oraz organista Dawid Rzepka.

Koncert Paschalny

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, to jest 23 maja 2021 r. odbył się w naszym kościele Koncert PASCHALNY. Wydarzeniem tym pragniemy uczcić jubileusz 40-lecia erygowania naszej parafii. Za sprawą zaproszonych artystów, jak również poprzez prezentowany repertuar koncert miał bardzo podnosiły charakter.

Wykonawcami byli Krakowski Kwartet Dęty Brass Riders, który tworzą muzycy związani z instytucjami kultury w Krakowie. Tomasz Stolarczyk, Andrzej Tkaczyk i Jarosław Jastrzębski to soliści Filharmonii Krakowskiej oraz Tomasz Gajewski solista Opery Krakowskiej.
Za organami naszej świątyni tego wieczoru zasiadł Daniel Strządała, absolwent a obecnie asystent kierownika katedry organów, Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

W ich wykonaniu usłyszeliśmy dzieła najsłynniejszych kompozytorów takich jak J.S. Bach, J. Haydn, R. Wagner, A. Dvorak. Niewątpliwą atrakcją był specjalnie przygotowywany na tą okazję przez wszystkich wykonawców utwór.