Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich

mar 28, 2024

Piękno sztuki pełni rolę ewangelizacyjną w życiu Kościoła. Święty Jan Paweł II w liście do artystów pisał: „Aby głosić orędzie, które powierzył mu Chrystus, (Kościół) potrzebuje sztuki. – odpowiadając na to wezwanie, mówi papież dalej, artyści, w tym muzycy, są zobowiązani do tego, aby w jak największym stopniu i na jak najbardziej profesjonalnym poziomie wychwalać Boga swoją twórczością”.
Muzyka spośród sztuk ma chyba największą siłę oddziaływania na emocje. Dlatego pragniemy zaprosić Państwa na Koncert Paschalny. Odbędzie się on w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 17.00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.
Tryumf i radość ze Zmartwychwstania Pańskiego będziemy świętować słuchając utworów J.S. Bacha, Ludwika van Beethovena, Fryderyka Haendla, Philippa Telemana. Będą to wspaniałe dzieła w wykonaniu wybitnych artystów: organistki Marii Magdaleny Kaczor, sopranistki Katarzyny Wiwer oraz zespołu kameralnego Gusto non Barbaro w składzie: Wiesław Suruło- flet, Paweł Solecki – fagot i Joanna Solecka – klawesyn.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.