Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa

Zasadniczym celem dla członków Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wynagradzanie modlitwą, w każdej godzinie doby, Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy własne i świata.

Straż Honorowa została założona w 1863 r. w klasztorze sióstr Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (wizytek) w Bourg-en-Bresse we Francji przez s. Marię od Najświętszego Serca.

Członkowie odprawiają godzinę straży przy Sercu Pana Jezusa dzieląc czas tak, aby wypełnić każdą godzinę doby. Czynią to ofiarując w zadeklarowanej godzinie, każdego dnia, wszystkich czynności, ofiar duchowych i modlitw jako wynagrodzenia Bożemu Sercu.
Straż Honorowa istnieją w ponad 30. państwach na świecie. W Polsce stowarzyszenie liczy około 25 tys. członków, którzy spotykają się w parafiach, seminariach i zakonach.

Spotkania: I czwartek miesiąca, godz. 17:00, w kościele – Godzina Święta, Msza św., następnie spotkanie formacyjne w sali św. Dyzmy.

Opiekun: ks. Jan Abrahamowicz