Ogłoszenia duszpasterskie 5 maja 2024 r.

maj 4, 2024

6. niedziela wielkanocna

1. Kalendarz liturgiczny:
poniedziałek – śś. apostołów Filipa i Jakuba;
środa – św. Stanisława, biskupa i męczennika.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 16:45. Codziennie o godz. 21:00 w kościele Apel Jasnogórski.
  3. W środę, 8 maja uroczystość św. Stanisława, głównego patrona archidiecezji krakowskiej. Kancelaria będzie nieczynna.
  4. Duszpasterstwo osób stanu wolnego „Grupa 33” zaprasza kawalerów i panny, w piątek o godz. 18:30 na Mszę św. w dolnym kościele i spotkanie integracyjne w Sali Jana Pawła II.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 9:00 wyruszy z Wawelu na Skałkę procesja z relikwiami św. Stanisława. Zapraszamy do udziału.
  6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 16:00 nastąpi przyjęcie kandydatów do grona ministrantów.
  7. Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła” a w nim m.in.: Skąd się wzięły rysy na ikonie jasnogórskiej? Kulisy I pielgrzymki Jana Pawła do Ojczyzny. Tajemnice kaplicy Sykstyńskiej. – cena 12 zł. Jest też w zakrystii majowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” i dla dzieci nieco starszych „Mały Gość”.
  8. Zbliża się Boże Ciało i procesja ulicami osiedla. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. Ołtarz czwarty mają mieszkańcy os. Grębałów: w tym roku ul. Grębałowska od nr 64 do Kocmyrzowskiej, Przymiarki, Florkowskiego, Luborzycka, Płaska, ks. Hyca, Kamberskiego, Korohody, Fregee’go.
  9. „Bóg zapłać!’ parafianom ul. Petofiego nr 16, 18, 20 za troskę o świątynię oraz przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 8 maja, a za Waszych zmarłych 15 maja o godz. 18:00. W tym tygodniu prosimy o pomoc parafian z ul. Petofiego nr 22, 24 i 26. Kościół sprzątamy w poniedziałek od godz. 18:30 i w sobotę o godz. 7:30.
  10. W tym tygodniu odeszła do domu Ojca śp. Janina Janus. „Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie…”