Ogłoszenia duszpasterskie 7 kwietnia 2024 r.

kwi 6, 2024

2. niedziela wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiaj przypada niedziela Miłosierdzia Bożego – dzień naszego odpustu. Pan Jezus powiedział do siostry Faustyny: “W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”.
  2. O godz. 11:00 suma odpustowa z procesją wokół kościoła, której przewodniczył będzie bp Damian Muskus.
  3. W cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich zapraszamy dzisiaj o godz. 17:00 na Koncert Paschalny. Wystąpią: Maria Magdalena Kaczor – organy, Katarzyna Wiwer – sopran oraz zespół kameralny Gusto non Barbaro. Wstęp wolny.
  4. W poniedziałek o godz. 18:00 ks. bp Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas ósmych. Niech Duch Święty umacnia wiarę, strzeże od grzechu i prowadzi ich mężnie drogą życia chrześcijańskiego.
  5. We wtorek o godz. 18:30, na plebanii spotkanie grupy „Nadzieja” dla osób opuszczonych przez małżonka, samotnych po rozwodzie lub w separacji.
  6. W środę we Mszy św. o godz. 18:00 wezmą udział kawalerowie i damy Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie, którzy modlić się będą o pokój w Ziemi Świętej.
  7. Zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa osób stanu wolnego „Grupa 33” w piątek o godz. 18:30. W programie: Msza św. w dolnym kościele i spotkanie integracyjne w sali Jana Pawła II.
  8. W piątek i sobotę w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach odbędzie się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Zaproszeni są narzeczeni, małżeństwa, wdowy i wdowcy, małżeństwa przeżywające trudności oraz modlące się o dar potomstwa. Szczegółowy program jest w gablocie.
  9. Bóg zapłać!’ parafianom os. Na Wzgórzach bl. 41 za pomoc w sprzątaniu kościoła i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 10 kwietnia, a za Waszych zmarłych 17 kwietnia o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy parafian os. Na Wzgórzach bl. 42. Kościół sprzątamy wyjątkowo we wtorek od godz. 18:30 i w  sobotę o godz. 7:30.