Ogłoszenia duszpasterskie 25 czerwca 2023 r.

cze 24, 2023

12. niedziela zwykła

1. Kalendarz liturgiczny:
    – w środę – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
    – w czwartek – uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła.
  2. “Bóg zapłać!” za ofiary złożone na fundusz remontowy w niedzielę finansową.
  3. W uroczystość śś. apostołów Piotra i Pawła Msze św. są o godz: 7:00 i 18:00. Jest to dzień imienin ks. Piotra Gębki, którego polecamy Panu Jezusowi Miłosiernemu dziękując za 5 lat posługi kapłańskiej w naszej parafii. Ks. Arcybiskup Metropolita posyła ks. Piotra po wakacjach do parafii pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem.
  4. W piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją po Mszy św. o godz. 18:00. Prosimy o asysty, zapraszamy ministrantów i dziewczynki do sypania kwiatów.
  5. Nabożeństwo 5. Pierwszych sobót i zmianka różańcowa są w sobotę, po Mszy św. o godz. 7:00 w intencji Róż.
  6. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w niedziele o godz. 12:30 oraz w piątki o godz. 15:00. Spowiedź w dni powszednie jest pół godziny przed Mszą św., a w niedzielę podczas Mszy św.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową „Skarby Dolnego Śląska” w dniach 26 -27.07.2023. Wyjazd z parkingu przed kościołem dnia 26.07. o godz. 1:00 w nocy. Są jeszcze wolne miejsca.
  8. Udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy bezpiecznej drogi.
  9. ’Bóg zapłać!’ parafianom z ul. Grębałowskiej, Florkowskiego, Stary Gościniec, Gerlaha, Folwarcznej, ks. Kaczyńskiego, Kirchmajera za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 28 czerwca, a za Waszych zmarłych 5 lipca, o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy parafian z ul. Stycznej, Głębinowej i Przymiarki. Kościół sprzątamy w poniedziałek od godz. 19:00 i w sobotę od godz. 8:00.