Ogłoszenia duszpasterskie 17 marca 2024 r.

mar 16, 2024

5. niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024 r.

1. Hospicjum św. Łazarza dziękuje za udział w kweście, podczas której zebrano 23.702 zł. Dzisiaj nasza niedziela finansowa. “Bóg zapłać!”
  2. Ks. Patryka, który dzisiaj obchodzi imieniny, polecamy w modlitwie opiece Miłosiernego Pana i Matki Najświętszej.
  3. Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika „Magazyn Niedzieli” o Kościele, dziedzictwie chrześcijańskim, Ojczyźnie. Jest też nowy numer miesięcznika dla najmłodszych „Staś”. Zapraszamy do zakrystii.
  4. W poniedziałek o godz. 18:30 spotkanie modlitewne grupy św. Ojca Pio.
  5. We wtorek, 19 marca uroczystość św. Józefa. Msze św. będą o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 16:00 i 19:00.
  6. Biuro Radia Maryja zaprasza na Mszę św. w środę o godz. 18:00 w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia i TV Trwam, księży posługujących i ofiarodawców. Będzie możliwość złożenia ofiary do puszek.
  7. Trwa zbiórka odzieży, tekstyliów i obuwia nadającego się do dalszego użytku, jako pomoc dla ratowania zdrowia Wiktorii Wróbel. Buty proszę powiązać w pary. Rzeczy te należy spakować wyłącznie do dużych worków na śmieci i zawiązać. Zespół charytatywny przyjmuje te dary w poniedziałki w godz. 9:00 – 10:30.
  8. W sobotę, dnia 23 marca 2024 odwiedzimy chorych i starszych w domach z Komunią św. świąteczną. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
  9. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Zapraszamy na procesję z palmami na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 11:00. Zespół charytatywny będzie rozprowadzać w tym dniu palmy przed kościołem.
  10. W Niedzielę Palmową wyruszy o godz. 19:00 z parafii MB Pocieszenia przy ul. Bulwarowej do Mogiły XVIII Nowohucka Droga Krzyżowa. Mamy zaproszenie.
  11. Taca na kwiaty do grobu Pańskiego będzie w przyszłą niedzielę na gorzkich żalach.
  12. Zachęcamy, aby dni Świętego Triduum Paschalnego przeżyć w stanie łaski uświęcającej. Spowiadamy w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą św. i podczas Mszy, a w niedzielę na Mszy św. Nie odkładajmy spowiedzi na później.
  13. W Wielki Czwartek rozpocznie się w naszej archidiecezji Kongres Eucharystyczny. Pragniemy ożywić naszą wiarę i pogłębić więź z Jezusem w Eucharystii. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was krótkie rozważania o Eucharystii wraz z rachunkiem sumienia pt. „Jestem z wami”, które otrzymacie w przyszłą niedzielę.
  14. ’Bóg zapłać!’ parafianom os. Na Wzgórzach z bl. 33, 34, 35 za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 20 marca, a za Waszych zmarłych 27 marca, o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców os. Na Wzgórzach z bl. 36, 37, 38, 39. Kościół sprzątamy w poniedziałek o godz. 18:30 i w sobotę o godz. 7:30.
  15. W tym tygodniu odeszli do domu Ojca śp.: Adolf Skrobutan, Maria Masier, ks. Jan Głód. „Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie!”