Ogłoszenia duszpasterskie 21 kwietnia 2024 r.

kwi 19, 2024

4. niedziela wielkanocna

1. Kalendarz liturgiczny:

– wtorek: uroczystość św. Wojciecha, bp. i męczennika – patrona Polski;

– czwartek: święto św. Marka, ewangelisty.
  2. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Ci, których Bóg wzywa, niech z radością odpowiedzą na Jego zaproszenie. Informacja o warunkach przyjęcia do WSD Archidiecezji Krakowskiej jest w gablocie. Wieczorna Msza św. w środę będzie o powołania kapłańskie, w piątek o powołania do życia zakonnego.
  3. Pamiętajmy w modlitwie o tegorocznych maturzystach.
  4. Dzisiaj w godz. 10:00 – 14:00 w ambulansie koło kościoła trwa akcja honorowego krwiodawstwa.
  5. W poniedziałek, 22 kwietnia, nabożeństwo do św. Jana Pawła II, po Mszy św. wieczornej.
  6. W Archidiecezji Krakowskiej trwa Kongres Eucharystyczny. To czas na pogłębienie osobistej więzi z Chrystusem w Eucharystii. Zapraszamy Was do indywidualnej modlitwy i adoracji. W piątki jest Msza św. o godz. 15:00 i adoracja Najświętszego Sakramentu, w ciszy, do godz. 18:00. Zaglądajcie do kościoła również przed, albo po pracy. Jezus czeka!
  7. Ukazał się nowy numer Magazynu „Niedzieli” w cenie 15 zł, a w nim m.in.: Dlaczego Polska powinna obawiać się Rosji? Co wiemy o herezjach eucharystycznych? Stygmatycy i oszuści; Antykatolicki terror w Hiszpanii. Do nabycia w zakrystii.
  8. W zakrystii jest również majowy numer miesięcznika dla najmłodszych „Staś”.
  9. Bóg zapłać!’ parafianom os. Na Wzgórzach 43 za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 24 kwietnia, a za Waszych zmarłych 1 maja o godz. 18:00. W tym tygodniu zwracamy się o pomoc do mieszkańców ul. Petofiego nr 4, 6, 8, 10, 12, 14. Kościół sprzątamy w poniedziałek od godz. 18:30 i w sobotę od godz. 7:30. Przyjdźcie, proszę, to nasza wspólna sprawa.
  10. W tym tygodniu odeszli do domu Ojca śp.: Wanda Walczak, Piotr Gudzowski, Krzysztof Strojny. „Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie!”