Ofiaromat

cze 11, 2023

Ofiaromat – taca elektroniczna
Na każdej Mszy św. w niedzielę, podczas liturgii ofiarowania, zbierana jest taca. Są to dobrowolne datki przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła (podatki, bieżące utrzymanie, oświetlenie, ogrzewanie, środki czystości, kwiaty, pensja dla zakrystianki i organisty, konieczne naprawy i remonty). Dziękujemy wszystkim, którzy je regularnie składają na swój kościół. Jest to jednocześnie wypełnienie 5. przykazania kościelnego, które brzmi: „Troszczyć się o potrzeby kościoła”. Wszystkim mówię: „Bóg zapłać!”.
W dobie coraz częstszego korzystania z płatności kartą zbliżeniowo lub z użyciem kodu PIN, a także BLIKIEM – odpowiadając na prośbę tych osób – wprowadzamy do naszego kościoła ofiaromat, czyli elektroniczną tacę. Jest to urządzenie pozwalające na przekazanie ofiary na nasz kościół bezgotówkowo. Płatność można zadysponować kartą, telefonem lub smartwatch’em.
Instrukcja obsługi ofiaromatu jest intuicyjna. Najpierw przygotowujemy kartę, następnie wybieramy na ekranie dotykowym wartość kwoty, dokonujemy płatności kartą na terminalu (po prawej stronie ekranu), zatwierdzamy zielonym przyciskiem. Gotowe!
Jeżeli chcemy, możemy uzyskać potwierdzenie dokonanej wpłaty na swój adres mailowy.
Podobne urządzenia funkcjonują od lat w wielu kościołach w Polsce. Pierwszą parafią, która je zamówiła w Nowej Hucie jest parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach. Dzisiaj dołączają również Wzgórza Krzesławickie.
ks. Jan Abrahamowicz, proboszcz