Parafia Miłosierdzia Bożego w Krakowie, Na Wzgórzach (Wzgórza Krzesławickie)

 

Rok Wiary

Rok Wiary został zamknięty

Rok Wiary został zamkniętyRok Wiary został zamknięty 24 listopada 2013 roku.

Odpust zupełny w Roku Wiary

DEKRET ARCYBISKUPA METROPOLITY KRAKOWSKIEGO
o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego
w Roku Wiary w Archidiecezji Krakowskiej

"Podwoje wiary" (por. Dz 14, 27) są dla nas zawsze otwarte. Wiodą one do życia w komunii z Bogiem i pozwalają wejść do Jego Kościoła. Próg ten można przekroczyć, kiedy głoszone jest Słowo Boże, a serce poddaje się kształtowaniu przez łaskę, która przemienia.

czytaj na stronie Archidiecezji Krakowskiej

2012-10-11 Archidiecezja Krakowska zainaugurowała Rok Wiary

Inauguracja Roku Wiary w archidiecezji krakowskiej odbyła się 11 października podczas Mszy św., którą w katedrze na Wawelu odprawił bp Jan Szkodoń.
W uroczystości uczestniczyli biskupi pomocniczy archidiecezji krakowskiej, księża diecezjalni i zakonni, siostry zakonne, klerycy, przedstawiciele stowarzyszeń i ruchów apostolskich oraz mieszkańcy Krakowa.

czytaj na stronie Archidiecezji Krakowskiej

2012-10-11 Ojciec Święty Benedykt XVI zainaugurował Rok Wiary

Z udziałem tysięcy wiernych zgromadzonych na placu św. Piotra w Watykanie zainaugurowano Rok Wiary Mszą św. pod przewodnictwem Benedykta XVI. „Pielgrzymka na pustyniach współczesnego świata, w której trzeba nieść tylko to, co istotne... Ewangelia i wiara Kościoła, której jaśniejącym wyrazem są dokumenty II Powszechnego Soboru Watykańskiego, podobnie jak też nim jest opublikowany przed dwudziestu laty Katechizm Kościoła Katolickiego” – taką wizję rozpoczynającego się dziś Roku Wiary przedstawił papież w swej homilii.

czytaj na stronie Archidiecezji Krakowskiej